TRIOX

Hayvansal Menşeli Amino Asit İçeren Sıvı Organik Gübre

TRIOX yapraktan kullanım için özel olarak geliştirilmiş düşük molekül ağırlıklı aminoasit ve peptid bazında organik azot ve deniz yosunu içeren özel bir üründür.

Triox % 7 organik azot, % 15 organik karbon % 40 organik madde %10 serbest aminoasit ihtiva eder. Kesinlikle ağır metaller içermez.

Triox yüksek bir çözünürlüğe sahiptir, dolayısıyla yapraktan kolayca alınabilir. Trıox organik tarımda kullanılabilir. Trıox yüksek oranda stokinin (zeatin) içerir. Stokininler hücre bölünmesini hızlandırır, nükleik asitleri düzenler, sürgün uçlarını bastırır ve yan dallanmayı teşvik eder. Ayrıca gözleri uyarır, filizlenmeyi arttırır, besinlerin taşınmasını kolaylaştırır, meyvelerin ve yaprakların yaşlanmasını ve dökülmesini geciktirir. Tüm bitkiler için eşsiz bir enerji kaynağıdır.

Besin maddelerini kompleksler ve bitki bünyesine taşır. Çevresel ve iklimsel stres ortamlarında hücre ve bitkilerin büyümesini teşvik eder, strese karşı bitkiyi korur. Bitkinin vejetatif gelişmesini kontrol altında tutarak, çiçeklenmeyi ve döllenmeyi ve döllenmesini tamamlayan meyve ve sebzelerin büyümesini teşvik eder. Gübrelerle birlikte verildiğinde, gübreyi bitkiye taşır. Verim artışı sağlar. Organik tarımda kullanılır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZU

Narenciye: Çiçek döneminde, petal yaprakların dökümünde ve haziran dökümünden sonra birer uygulama, 100-150 cc. /100 lt.

Elma, Armut: Çiçek öncesinden meyve büyüyene kadar 3-4 uygulama, 300 cc./100 lt.

Sert Çekirdekliler: Döllenmeden renk dönüşümüne kadar 4-5 uygulama, 250 cc./100 lt.

Bağ: Salkım oluşumundan renk dönüşümü öncesine kadar 4-5 uygulama,350 cc./100 lt.

Domates, Biber, Patlıcan, Kavun, Karpuz: Çiçeklenmeden itibaren hasada kadar 2-3 uygulama, 300 cc./100 lt.

Yapraklı sebzeler, Süs bitkileri, Çiçekler: Dikimden sonra hasada kadar 2-3 uygulama, 250 cc./100 lt.

Karışabilirlik: Bakır, kükürt ve alkali reaksiyon gösteren ürünler haricinde bilinen tüm tarım ilaçları ve gübreler ile karışabilir ancak uygulamadan önce küçük dozlar da ön karışım testi yapmanız önerilir.

Ambalaj: 1 Lt , 5 Lt

İçerik
 Organik Madde  % 40
 Organik Karbon  N  % 15
 Organik Azot  (N)  % 7
 Serbest Amino Asit Miktarı  % 10
 pH  5,5-7,5
 Yoğunluk  1,26