PROWAY Cu FOLIAR

PROWAY Cu her toprakta ve koşulda kullanılabilen, bitki kökleri ve yaprakları tarafından kolayca ve tamamen alınan organik şelatlı sıvı bakırdır. Proway Cu’nun bitkilere sağladığı diğer yararların dışında, iki temel kullanım amacı vardır. Bitkiyi hastalıklara karşı dirençli kılmak, fotosentezi hızlandırmak.

Proway Cu özellikle bakteriyel ve mantari hastalıklara karşı kullanıldığında, kökten ve yapraktan çok çabuk bir şekilde alınır ve taşınır. Alındığı ve taşındığı her yerde etkisini sistemik etki gösterir. Proway Cu hastalıklara karşı bitkiyi korurken bitkinin bakır ihtiyacını da giderir. Bakır klorofil oluşumunu teşvik ederek, bitkinin fotosentez hızını da arttırmaktadır. Bakır eksikliğinde bitkide fotosentez faaliyeti yavaşlamakta ve buna bağlı tüm fizyolojik olumsuz etkilenmektedir.

 

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZU

 

Proway Cu Foliar (Yapraktan uygulanır.)

Domates, Patates, Biber, Patlıcan, Kabak, Salatalık, Fasulye: Başlangıç döneminde 100 cc./100 lt., meyve döneminde 150 cc./100 lt.

Narenciye, Bağ, Zeytin: Vejetatif gelişme döneminde 200 cc.-250 cc./100 lt.

Elma, Armut, Kiraz: Hasattan sonra yaprak dökümüne kadar 100 cc.-150 cc./100 lt.

Şeftali, Kayısı, Erik: Döllenmeden sonra, ihtiyaca göre yapraktan 150 cc./100 lt, hasattan sonra yapraktan 250 cc./100 lt.

Yapraklı sebzeler: Dikimden sonra ihtiyaç halinde 2-3 uygulama, 80-100 cc./100 lt.

Karışabilirlik: Ürünü tek olarak kullanılmasını karışım yapılacak ise firmamızdan teknik destek almanızı öneririz.

Ambalaj: 1 lt. , 5 lt. , 10 lt. , 20 lt.

 

 

 İçerik  w/w
 Suda Çözünür Bakır  (Cu)  % 3
 Yoğunluk  1,25